מנגל פחמים או מנגל גז?

אין כמעט בית אב בישראל שלא ימצא בו מנגל כזה או אחר. הבחירה בסוג המנגל נתונה בידו של כל אחד ואחד. אם היה נערך סקר בין הבתים באיזה מנגל הן משתמשות, יש להניח שמנגל פחמים היה תופס את המקום הראשון. הוא הנוח והזול מבין כל המנגלים שיש בשוק הישראלי. בשנים האחרונות הצטרף מנגל חדש על פחמים לשוק המשתמשים והוא המנגל החד פעמי. תבנית חד פעמית מלאה בפחמים ועליה רשת. מנגל מוכן לפעולה שבסיום האירוע אפשר פשוט להשליך אותו לפח האשפה יחד עם כל הפסולת הנוספת.

אם חשוב לכם איכות המזון שלכם, אם אתם אוהבים על האש ורק מתלבטים איזה לקנות, אם מנגל פחמים או מנגל גז? שני המוצרים המקובלים ביותר היום הם המנגל הפשוט או המנגל היוקרתי. הכל תלוי בתקציב: או פחמים, הפשוט יותר, או גז, היוקרתי יותר.

מה היתרונות של מנגל פחמים הישן והטוב?

יתרונו של מנגל פחמים לעומת מנגל גז שהוא קטן, ניתן לאחסן אותו בכל ארון. גם מנגל חשמלי נוח וניתן לשמרו בתוך ארון או מזוודה. מנגל גז זה סיפור אחר. גודלו לעומת האחרים מפריע לאחסן אותו בארון. אסור לאחסן את בלון הגז בתוך הבית ולכן לרבים שיש מנגל גז יש פינה במחסן או במרפסת הבית בו ניצב המנגל מכוסה על ידי ברזנט. היתרון של מנגל על פחמים שאפשר לקנות בהרבה חנויות ואפשר להכין מלאי של יותר משקית אחת. למנגל גז יש בלון אחד ואין אפשרות לצבור בלוני גז אלא להחליף את הריק במלא באחת מחברות הגז. מנגל פחמים מתאים לכולם. בפיקניקים אפשר לראות אנשים רבים מנפנפים מעל מנגל הפחמים ומכינים לבני המשפחה ולקרובים סטייקים, קבב, המבורגרים או נקניקיות. להעביר מנגל גז לפיקניק קשה יותר, כובד המנגל ומיכל הגז וכן הצורך ברכב מתאים מונע רבים מלצאת לפיקניק מצוידים עם מנגל גז. אז אם שאלתם את עצמכם מה כדאי? מנגל פחמים או מנגל גז? כדאי כי תתאימו אותו על פי הצרכים שלכם.

למה דווקא מנגל גז?

מנגל גז מתאים יותר לבעלי בתי קרקע שיש להם חצר, לבעלי דירות עם מרפסות גדולות או לחברות קייטרינג. מרבית המחזיקים במנגל גז מנצלים אותם לא רק בחגים או באירועים משפחתיים. חלקם אף עושים ארוחת כיף למשפחה על ידי צליית בשר, דגים וירקות. יתרון בולט של מנגל גז על מנגל פחמים הוא שברגע סיום הצלייה במנגל הגז וסגירת בלון הגז אין יותר חשש להתלקחות ואילו פחמים שלא מכבים אותם ומוודאים שהם אכן חסרי להבה יכולים להתלקח ולגרום לשריפה. אז אם אתם עדיין דשים בשאלה מנגל פחמים או מנגל גז? אז התשובות כבר לפניכם.

גריל גז עם נוף לים

חשיבות הבחירה בגריל גז איכותי

אין ספק שגריל גז יכול לשדרג באופן משמעותי את צליית הבשר, כך שבאירוח הבא שלכם תוכלו להציע למשפחה ולחברים ארוחה משובחת מבלי להתאמץ יותר מדי, מבלי לנפנף, מבלי לרכוש פחמים שישאירו לכלוך רק וגם מבלי להוסיף לסטייק את הטעם השרוף שמאפיין את המנגל הרגיל. יש כיום מבחר רחב של גריל גז לבחירתכם, ובהתאם לכך גם המחירים שלהם שונים ומגוונים, מה שרק מקשה על הבחירה. אם כן, ננסה להתמקד כאן בכמה טיפים שיעזרו לכם לבחור גריל גז בצורה חכמה ונכונה, כזה שיהיה גם איכותי, גם אמין וגם חזק, כדי שתוכלו ליהנות מארוחה טובה מתי שרק תרצו. אם תשכילו לבחור גריל גז בצורה טובה ונכונה סביר להניח שתתמכרו לטעם העשיר של הבשר בעקבות שיטת הצלייה החדשה, ואתם בהחלט יכולים לראות בכך טיפ ידידותי ראשון

סטנדרטים שאין להתפשר בהם

לפני הכל חשוב לזכור שגריל גז צריך להיות בטיחותי מאוד, מה שאומר שאישור של מכון התקנים הוא לא פחות מאשר חובה כשאתם בוחנים אפשרויות רכישה שונות. בנוסף, כדאי לוודא שלגריל שאתם קונים יש מכסה שיוכל להגן עליכם (או על מי שאחראי להכנת הבשר) מפני חדירת עשן לעיניים. המכסה הזה תורם רבות גם לאיכות הארוחה עצמה ולטעם המיוחד של הבשר. בתהליך שריפה הגז ייפלטו אדי מים ואילו המכסה הסגור ישמור עליהם כדי שלא יתאיידו. התוצאה? בשר עסיסי וטעים במיוחד. אל תשכחו להוסיף ולוודא שלגריל שלכם יש מערכת לניקוז שמנים כדי שתוכלו לנקות את הגריל ביעילות, וכן חשוב לוודא שהגריל מאפשר פיזור אחיד של החום ושל הבוערים, כדי להבטיח צלייה אחידה ואיכותית.

על המנגל
על המנגל

מנגל ארגנטינאי

ארגנטינה היא אחת המדינות בעולם הצורכת בשרים והיא מהכבדות בעניין. כלומר, מנגל היא ספורט לאומי בארגנטינה, אולי למי שלא אוהב ובטח שיגיד שהאוכל הברזילי טוב יותר. אל תעליבו את הבשר הארגנטינאי, אם אתם אוהבים את עצמכם. מרבית צליית בשר בארגנטינה נעשה בנתחים גדולים, מבשר בקר, הצורכים שעות צלייה ארוכות. לאור זאת מנגל ארגנטינאי שמקובל ביותר הוא פריז’ה גריל ארגנטינאי באיכות גבוהה.

מה שונה מנגל ארגנטינאי מאחרים?

מנגל ארגנטינאי שונה ממנגלים אחרים בכך שיש אפשרות צליית בשר בטמפרטורות שונות וזאת על ידי המנגנון המותקן במנגל שמגביה את רשת המנגל וכך הוא מאפשר הרחקת או הקרבת הבשר למקור החום. בנוסף יש במנגל ארגנטינאי גם אפשרות סילוק של השומנים או הנוזלים מחום הצלייה דבר שמפחית את כמות העשן. לצורך ניקוז נוזלים יש מנגנון מחובר לרשת שגורם לנוזלים להתנקז בתעלה מותאמת.

· יש מספר סוגים של מנגל ארגנטינאי. פריז’ה מאבני שמוט, פריז’ה מטבחון, פריז’ה נטו ופריז’ה אישית. לכל אחד יש יתרונות וחסרונות וכל אחד שרוכש מנגל ארגנטינאי בוחר את המתאים לו ביותר, ולכמות הבשר החביבה עליו.

· יש גדלים שונים של מנגל ארגנטינאי יש גריל מאבן ומברזל. יש תוצרת הארץ ויש מחול. כל מנגל ארגנטינאי מתומחר בהתאם לחומר ממנו הוא עשוי והגודל.

· אפשר לבנות מנגל ארגנטינאי בשיטת עשה זאת בעצמך. את החלקים בצירוף שרטוט, אפשר לקנות בחנות המוכרת אביזרים לבניית מנגלים. יש סיפוק גדול בבניית מנגל ארגנטינאי בשיטה זו. גאוות בעל המנגל גדולה יותר מאשר בעת רכישת מנגל מוכן.

ומה עם ישראלים ארגנטינאים?

אף שארגנטינה ידועה צורכת בשר היא רק במקום השלישי בדירוג העולמי. את המקום הראשון תפסה אוסטרליה, אחריה ארה”ב, ישראל ממוקמת במקום הרביעי והמכובד מקום אחד אחרי ארגנטינה. סוגי הבשר הנכללים ברשימת אוכלי בשר הם חזיר, כבש, בקר ועוף. ישראל נמצאת במקום גבוה בגלל צריכת העוף הגדולה בארץ. העוף בארצות אחרות תופס מקום רק אחרי בשר החזיר והבקר. בשר חזיר ובשר בקר במדינות רבות זול יותר מבשר העוף.

בקיבוצים בהם רוב החברים הם יוצאי ארגנטינה יש מספר מנגלים בכל מיני מקומות בקיבוץ שבאירועים כלל קיבוציים מופעלים בו זמנית. ישנן בארץ מספר מסעדות המציעות לקהל הסועדים שלהם מאכלים ארגנטינאיים ובין היתר גם אסדו ונתחי בשר גדולים הנצלים על המנגל שעות ארוכות. לכל אחת מהמסעדות יש מנגל ארגנטינאי שכל השבוע מנוצל להכנת בשרים לקהל הסועדים.

כל האביזרים שגריל צריך

מעשנות

גרילי פחם

גרילי גז

חדשות אחרונות

גריל אבן
גריל אבן
מגוון גרילי גחלים באתר

כל המידע המפורסם בפורטל נכתב ו מפורסם על ידי המפרסם בלבד ובאחריותו הבלעדית אין הנהלת הפורטל ו/או מי מטעמה אחראית בדבר נכונות המידע ו/או הצהרות המפרסם ו/או איכות שירות המפרסם ו/או טיב השירות שניתן על ידי המפרסם ו/או נכונות הפרסום מכל מין וסוג שהוא והאחריות כולה מוטלת על המפרסם. בכל טענה של המשתמש  ו/או דרישה ו/או תביעה יפנה הגולש ישירות למפרסם וזאת לאור העובדה, כי אין הנהלת החברה  אחראית כאמור ואין מתפקידה לבדוק ו/או לפקח על תכני הפרסום ו/או על טיב השירות כאמור.

הפורטל, מנהליו ועובדיו אינם אחראיים על התכנים הפרסומיים המוצגים והמפורסמים בפורטל.

"" was added to wishlist