הדליקו את הגריל והתחילו ליהנות ..

הדרך הטובה ביותר להגיש בשר

נדמה שאין דרך טובה יותר לצלות בשר מאשר על הגריל, ועל אחת כמה וכמה על גריל פחמים. לשמחתם של חובבי הבשר ניתן לרכוש כיום גריל פחמים איכותי שיוביל אתכם לתוצאות מצוינות ולארוחה טעימה במיוחד, אם כי ישנן גם חלופות נוספות כמו גריל על גז או גריל חשמלי, לדוגמה. אם אתם בוחרים לרכוש גריל פחמים כדאי להשקיע גם בפחמים איכותיים שיעזרו לכם להגיע לתוצאה מצוינת, ולבחור גריל שמציע פיצול גבוה של אנרגיה. נכון, נדרשת מידה מסוימת של מיומנות כדי לתפעל אותו בצורה מוצלחת ולפעמים יידרש זמן רב יותר לתפעול ולבישול, אבל את הביצועים שלו תתקשו לשחזר בדגמים אחרים, על אף שגם להם איכויות משלהם, ולא מעט יתרונות.

כל הגרילים - על המנגל
כל הגרילים – על המנגל

נפנוף נכון ופחמים איכותיים

אין הרבה חוכמות בכל הקשור לצליית בשר על האש, אבל יש בכל זאת כמה פרטים קטנים שאם תשימו אליהם לב, תוכלו לשפר משמעותית את איכות ההכנה של הבשר על גבי גריל פחמים. לדוגמה, אנשים רבים מאלתרים לעצמה פיסת קרטון לצורך הנפנוף מעל הבשר, למרות שהוא רך ושביר מאוד, מה שפוגע משמעותית ביעילות שלו. רכישת נפנף איכותי יותר, עשוי פלסטיק, הוא הרבה יותר יציב וגם הרבה יותר נוח. פרט נוסף וחשוב הוא הפחמים עצמם, ומומלץ להשקיע ברכישת פחמי עץ, שהם עדיפים על פני סוגים אחרים. עץ דחוס פחות מומלץ משום שיש לו ריח רע וטעם לוואי שאיננו אידאלי לבשר שלכם, מה גם שייקח לכם זמן רב יותר להדליק את הפחמים הללו.

 

סוגי גריל אחרים

כאמור, ישנם סוגים נוספים של גרילים לגינה או למרפסת. גריל גז, למשל, אמור להתמודד עם סוגיית התפעול ועם הלכלוך שמשאיר אחריו גריל הפחמים, אבל התחזוקה שלו איננה זולה כלל וכלל. גריל חשמלי הוא חסכוני יותר, לפחות בכל הקשור לכיס שלכם, שכן אין צורך ברכישת פחמים או בהחלפת מיכלי גז, והוא גם נוח יותר לשינוע. הקלות הזו הופכת את הגריל החשמלי לפיתרון טוב בחורף, כשאי אפשר לעמוד בגשם ולנפנף מעל המנגל. אלא שיתרונות אלה של הסוגים המתחרים אינם בהכרח היתרונות המשמעותיים. גריל פחמים מוסיף לא מעט טעם לבשר שלכם וזוהי ללא ספק הצלייה הקלאסית והמועדפת על מרבית אכלני הבשר, כך שגם אם תצטרכו להתאמץ קצת יותר או להשקיע עוד כמה שקלים ברכישת פחמים איכותיים, זה בהחלט ישתלם לכם במבחן הטעם, שהוא אולי המבחן החשוב ביותר.

 

הדליקו את הגריל ותיהנו מהטעם

אין זה סוד שגריל פחמים הוא באמת האופציה הטובה ביותר לצליית בשר (וגם ירקות ודגים). אם אתם חוששים שייקח לכם זמן רב מדי להצית את הפחמים או לנפנף מעל הבשר, שימוש בחומרי בערה איכותיים ובפחמים טובים יפתור את הדילמה הזו עבורכם. נכון, ישנם גרילים אחרים שישאירו פחות לכלוך וידרשו פחות מאמצים, אבל אין זה אומר בהכרח שאלה הם הגרילים הטובים ביותר או שהארוחה שתקבלו בסוף תהיה באמת אידאלית. בחרו גריל שיהפוך את חווית האירוח שלכם לטובה ובעיקר ישדרגו את טעמו של הבשר. השקיעו זמן גם בחיפושים ואל תתפשרו על גריל שאיננו איכותי, אין שום סיבה שתעשו את זה.

 

 

Leave Comments

RELATED ARTICLE

גריל אבן
גריל ארגנטינאי
מנגל ברביקיו
על המנגל - פורטל לגרילים
גריל אבן

"" was added to wishlist