טאבון גז

לרוב כאשר מדברים על טאבונים אפשר לבחור מבין שני סוגים עיקריים של טאבונים, אלה הפועלים על בסיס עץ ואלה הפועלים על בסיס גז. לטאבון העשוי עץ יתרונות משלו והדבר נכון גם עבור טאבון גז ומנגל גז.

היתרונות של טאבון המבוסס גז

לסוג טאבון זה יתרונות רבים. הראשון שבהם הוא שסוג טאבון זה מאפשר עבודה נקיה מאוד. הוא אינו מלכלך, במיוחד לעומת הטאבון המבוסס על עץ. בנוסף, הניקוי, האחזקה השוטפת של טאבון זה היא קלה יותר בשל כך שאין צורך לנקות את הארובה של הטאבון. טאבון עץ לעומת זאת דורש ניקוי ארובה באופן שוטף מפני שמצברים בו לכלולים ופחם.

חסרונות לטאבון גז

טאבון גז לעומת טאבון עץ דורש עלויות יקרות יותר. יותר יקר לקנות גז לשימוש שוטף מאשר עץ. כמו כן טאבון זה מגיע לטמפרטורה של 450 מעלות, לעומת טאבון עץ המגיע לטמפרטורה של 550 מעלות. לפעמים ההבדל בטמפרטורה אליה יכול הטאבון להגיע היא משמעותית. כמו כן, נאמר כי טאבון של גז אינו נותן את אותה הארומה שנותן טאבון עץ. אפשר לקנות גם טאבוני אבן המשולבים בהפעלתם, כלומר הם יכולים לעבוד באמצעות הסקת עצים וגז במקביל.

גודל הטאבון

ההמלצה הכללית היא לבנות טאבונים בגודל סביר, כלומר לא גדולים מדי, במידות של פחות או יותר מטר על מטר. זאת מפני שככל שהטאבון גדול יותר, הוא ידרוש יותר זמן עד לתחילת עבודה. ההמלצה הזאת היא המלצה גורפת, הן לבעלי עסקים והן לבתים פרטיים, הן לטאבונים מעץ וגם עבור טאבון גז. לקוחות פרטיים למשל כנראה ישתמשו בטאבון בעיקר בסופי השבוע, הוא ירצה טאבון שלא ידרוש זמן רב לעבודה וירצה אפיה מהירה שגם חוסכת במשאב הגז או העץ.

 

ירקות אפויים בטאבון

מלבד מאפים אפשר גם להכין ירקות אפויים בטאבון. מומלץ להכין את התבשיל עם הרבה ירקות כמו גזר, בצל, תפוחי אדמה, שום, בטטה ועוד. כמו כן יש להוסיף תבלינים כגון פלפל ומלח ושמן. לאחר ששוטפים וחותכים את כל הירקות מערבבים אותם היטב ומניחים אותם על התבנית. את התבנית רצוי לכסות כדי לשמור על הנוזלים, אפשר לעשות זאת בעזרת נייר אלומיניום. כדאי לתת לתבשיל להתבשל זמן רב, לפחות ארבע שעות כדי להגיע לטעמים חזקים.

Leave Comments

RELATED ARTICLE

גריל אבן
גריל אבן
מגוון גרילי גחלים באתר

"" was added to wishlist