מיכל גז למנגל

בישראל יש מספר רב של מנגלים – וזאת מהסיבה שזהו לא פחות מתחביב לאומי מספר אחת. המקובל והזול ביניהם הוא מנגל הפחמים. אפשר למצוא אותו בכל חנות למחנאות וטיולים, במרכולים או בשוק. המתקן עשוי פח בגדלים שונים וכדי לצלות בשר, דגים או כל דבר אחר צריך למלא אותו בפחמים ולכסות ברשת. סוג נוסף של מנגלים הם מנגל גז. צמוד למתקן יש מיכל גז ביתי. את מיכל הגז יש להחליף בכל פעם שהוא מתרוקן. את מיכל גז למנגל, אפשר להחליף בחברות הגז ולהתקינו באופן עצמאי בחזרה למנגל.

 

?מה עדיף – גז או פחמים

התשובה היא: תלוי למה. למשל, חברות הקייטרינג שחלק מהמנות שהם מכינים ומוגשות לאורחים במקום מביאים למקום האירוע ואתם מנגל ומיכל גז למנגל. יש גם מסעדות שבתפריט שלהם אפשר למצוא בשר על האש וכדי להכינו הם מחזיקות מנגל גז ומן הסתם יש להם גם מיכל גז למנגל. הבדל אחד בולט בין מנגל פחמים למנגל גז: אפשר להחזיק בבית יותר משקית אחת של פחמים בעוד שאין אפשרות להחזיק מיכל גז רזרבי. במידה והמכל יתרוקן לא ניתן יהיה להשתמש במנגל. מרבית המחזיקים במנגל גז הם בעלי בית קרקע או המעזים הם בעלי מרפסת או גג בבית משותף. למרות שעם ישראל יוצא לפיקניקים מספר רב של פעמים בשנה מנגל גז אינו המנגל הנוח והמקובל לצליית בשר בשטח. הגודל והמשקל של המנגל עצמו וגם של מיכל הגז מקשים על ניודו וכן יש צורך ברכב שיוכל להכיל את המנגל והמכל.

 

 

?ואם החלטנו על גז – מה צריך לדעת

כל חברת גז בארץ מספקת מכלי גז למנגל. רוב הלקוחות רוכשים מיכל גז למנגל מאותה חברה שמספקת להם גז ביתי. יש בשוק הגז הרבה “חאפרים” שמספקים בלוני גז בתנאים לא רגילים. אפילו מסוכנים. ברכב פרטי המכל בבגז’ בצורה לא בטיחותית. מיכל גז למנגל צריך להחזיק תמיד במצב זקוף. אסור להשכיבו. למרות שרוב המשתמשים במנגל גז עושים זאת עם מכלי גז מחברות הגז הביתי יש אפשרות גם להתקין למנגל מיכל גז של חברות המחנאות והטיולים שהם במשקל ובגודל קטן יותר. מיכל גז לא תקני הוא מסוכן ועל כן יש צורך לעבוד עם מיכל תקני בלבד. כאלו שיש עליהם תו תקן של מכון התקנים הישראלי. תו כזה מאשר שהמוצר עומד בתנאי וחוקי המדינה.

את מנגל הגז אפשר לאחסן לאחר השימוש יחד עם מיכל הגז בתוך מחסן או לכסות אותו בברזנט. בזמן שהמנגל אינו בשימוש יש לסגור את הברז המוביל את הגז מהמכל וזאת כדי למנוע דליפת גז וסיכון מיותר.

Leave Comments

RELATED ARTICLE

גריל ארגנטינאי
מנגל ברביקיו
על המנגל - פורטל לגרילים
גריל אבן
מגוון גרילי גחלים באתר

"" was added to wishlist