מנגל פחמים מקצועי

רגע לפני רכישת הגריל החדש מדי שנה עם בוא האביב נרשמת עלייה חדה במכירת מנגלים. זה קורה עם ובלי קשר ליום העצמאות, וזה קורה כי הישראלים בהחלט אוהבים “לעשות על האש” ולנפנף מעל המנגל.

חלק ניכר מהמנגלים הללו מושלכים לפח לאחר מספר שימושים לא רב, מה שאולי מצביע על כך שהגיע הזמן לקבל החלטה קצת שונה ולהשקיע ברכישת גריל פחמים מקצועי ויציב, כזה שאפשר להשאיר בגינה או במרפסת במשך כל השנה וליהנות מארוחה בשרית מפנקת בכל הזדמנות, מבלי לארוז ציוד ולרכוש מנגל חדש לפני היציאה אל השטח.
ההחלטה לרכוש גריל מקצועי חדש מעוררת תמיד את הדילמה המוכרת בין הסוגים השונים (פחמים, גז או חשמל), והגיע הזמן להבהיר אחת ולתמיד למה גריל פחמים ולא גריל גז הוא פשוט האופציה האידאלית מכולן.
חוזרים למקורות השיטה הקלאסית והמוכרת להכנת בשר היא השיטה של מנגל פחמים מקצועי. היא נחשבת לקלאסיקה משום שהיא הנפוצה והמוכרת ביותר לישראלים, שטוענים שיש משהו בצלייה על הגחלים שפשוט מעשיר את הטעם. זה נכון מאוד, דרך אגב.
אלא שזה אפילו לא היתרון הגדול ביותר. מחירו של מנגל פחמים הוא מחיר נוח למדי, וגם חומרי הבערה והפחמים אינם יקרים מדי. החיסרון היחיד שיש לשיטה הזו הוא הזמן הדרוש להדלקתו, ונדמה שלוקח זמן רב להדליק את הפחמים, לנפנף, לכבות ולנקות, ועל הדרך זוכה השף למנת עשן טובה שמשאירה ריח ועשויה גם במידה מסוימת להפריע להנאתם של הסועדים.

? כמה עולה לי מנגל פחמים מקצועי

אחד השיקולים המרכזיים בקבלת ההחלטה על רכישת גריל פחמים מקצועי, או כל גריל אחר, הוא שיקול התקציב.
ישנם לא מעט דגמים של מנגל פחמים מקצועי בשוק, חלקם ניידים ואחרים גדולים וקבועים יותר, אשר מיועדים לגינה או למרפסת. אם אתם מחפשים גריל נייד שילווה אתכם לטיולים או לפיקניק בפארק, יש לכם מבחר של אפשרויות שחלקן עשויות פח ואחרות מגנזיום, חלקן עם רגליים קצרות ואחרות עם ארוכות יותר. המחירים של הגרילים הניידים הם זולים מאוד (כמה עשות שקלים), בעוד גריל קבוע יעלה כמה מאות שקלים, אך ההסבר למחיר הגבוה יותר הוא בכך שמדובר על גריל איכותי, יציב וגבוה, שלרוב נשען גם על גלגלים לצורך העברה נוחה ברחבי הגינה או המרפסת, ובמקרים רבים תמצאו גם מדפי שירות, רשתות ויכולת להתאים את הגובה.
בקיצור, זה אולי יקר יותר – אבל זה בהחלט משתלם. לפני שאתם ממהרים לרכוש – טיפים עוד בטרם תסגרו עסקה ותצאו מהחנות עם גריל פחמים חדש כדאי לשים לב שלגריל יש תקן איכות אירופאי, כדי שתדעו שבחרתם בגריל איכותי ביותר. גרילים אחרים מלווים במכסה ויש דגמים שיש להם גם פתחי אוורור משני הצדדים.
כיבוי האש מתאפשרת בקלות על ידי סגירת הפתחים וחניקת האש – יתרון נוסף שטרם ציינו (כיבוי מהיר). לבסוף,מומלץ לוודא שיש לגריל שאתם רוכשים ידית אחיזה נוחה שהיא גם מבודדת חום, שכן הגריל מפיץ חום גבוה ואתם בהחלט מעדיפים להימנע מכוויות. אם תבחרו גריל פחמים שיתאים לגינה שלכם מבחינת הגודל וגם כזה שיתאים לצרכים שלכם מבחינת השימוש והעיצוב, אין ספק שתיהנו מהבחירה (ומארוחות השחיתות) לאורך זמן!

Leave Comments

RELATED ARTICLE

גריל אבן
גריל אבן
מגוון גרילי גחלים באתר

"" was added to wishlist