רכישת גריל איכותי וגם לעמוד בתקציב..

צליה משודרגת

ישנם כיום סוגי גריל שונים ומגוונים, שכל אחד מהם פועל בשיטה שונה, מעוצב קצת אחרת וגם מתאפיין ביתרונות ובחסרונות משלו. לפעמים נדמה שיש שיטה אחת שזוכה לפופולאריות רבה על פני השיטות האחרות, בוודאי ככל שהזמן חולף ואנחנו מתמכרים יותר ויותר לטעמו של הבשר הצלוי ולהנאה שבהכנתו בבית, בין אם לארוחה אינטימית בשניים, ובין אם לסעודה חגיגית עם החבר’ה. הפופולאריות רבה לה זוכה השיטה של צלייה בגריל על גז איננה מפתיעה, שכן יש לה יתרונות לא מעטים. אז מה הם היתרונות שלה, ואיך בוחרים גריל על גז בצורה נכונה שתבטיח לנו הנאה רבה לאורך זמן וטעמים משובחים כמה שרק אפשר?

 

בוחרים את הגריל האיכותי ביותר

גריל על גז מציע למנגליסטים ולסועדים שפע של יתרונות, החל מצלייה איכותית, דרך תפעול פשוט ונוח ועד למכשיר שקל מאוד לנקות אותו בתום השימוש. היתרונות הללו חשובים, בוודאי כשבוחנים את הגריל הזה אל מול המתחרים שלו – גריל הפחמים הקלאסי והמוכר או הגריל החשמלי. בעוד גריל פחמים משאיר לא מעט לכלוך אחרי שעות של עבודה לצורך הדלקה, נפנוף, בישול וכיבוי, גריל על גז עובד בקלות רבה יותר ועם מינימום לכלוך. בעוד גריל חשמלי הוא אולי קל לא פחות לשימוש, הוא מציע טעם פחות עשיר ומופלא (שכן אין אש לצלות עליה את הבשר) ולרוב גם שטח הצלייה שלו צר יותר. גריל על גז עונה על כל אלה ועוד יותר מכך. אם תשקיעו זמן בחיפוש אחר גריל שגם בנוי מחומרי גלם איכותיים ושחלקיו יציבים וחזקים, תדעו שהיתרונות הללו ילוו אתכם זמן רב, ואין ספק שתוכלו ליהנות מהגריל למשך זמן רב.

 

טיפים כלליים

בין הנושאים שיש להתייחס אליהם כשבוחרים גריל על גז חשוב מאוד להתייחס לנושא הבטיחות ולהבין שגז בהחלט יכול להיות מסוכן אם לא מטפלים בו נכון. פעלו בזהירות, היעזרו בטכנאי גז מוסמך לצורך התקנת הגריל והקפידו לכבות את המכשיר היטב בתום הבישול. גריל שיש לו מכסה צריך לקבל נקודות בונוס במערך השיקולים שלכם, שכן הוא מגן גם על השף וגם על הסועדים מפני חדירת העשן לעיניים, בנוסף ליכולת שלו להשפיע לא מעט על איכות הצלייה עצמה. חשבו על תהליך שריפת הגז, במהלכו נפלטים אדי מים. סגירת המכסה תבטיח שהם יישארו בתוך המתקן עצמו וכך יסייעו להפוך את הבשר שלכם לעסיסי ביותר. זכרו גם לצייד את הגריל במערכת לניקוז השמנים, שכן המערכת הזו תבטיח לכם ניקיון מהיר יותר ויעיל יותר.

 

על תקציב ועל מידות

גריל על גז יכול לעלות לכם 1,500 שקלים וגם 5,000 שקלים. הפער במחיר נקבע על פי שורה ארוכה של מדדים, החל מזהות היצרן, דרך איכות חומרי הגלם מהם מורכב הגריל ועד לחלקים השונים שמרכיבים אותו. הגדירו לעצמכם תקציב אבל אפשרו לכם לחרוג ממנו במעט לטובת גריל איכותי שיחסוך לכם הוצאות נלוות בהמשך, על נושאים כמו תיקונים או הוספת חלקים חדשים. בנוסף, ודאו שאתם יודעים היטב איפה יוצב המנגל ומה מידות השטח, פשוט כדי שלא תיתקעו עם גריל שאין לכם מקום ראוי בשבילו, מה שיהפוך את החוויה ללא נעימה, בלשון המעטה.

Leave Comments

RELATED ARTICLE

גריל אבן
גריל ארגנטינאי
מנגל ברביקיו
על המנגל - פורטל לגרילים
מגוון גרילי גחלים באתר

"" was added to wishlist